פארק הייטק

office-designed-7

פארק הייטק עומר –  הפארק מהווה בית  למרכזי תוכנה ,מרכזי הנדסה, גן תעשייה, חברות הנדסה מהגדולות בארץ, מרכז אומניות, מוזיאון ,  וקריית חינוך בה נמצא בית הספר המקיף מתנ"ס. בעומר יש מענקים למשקיעים בתחום תיירות והייטק עומר מוגדרת כאזור פיתוח ע"י ממשלת ישראל  , ולכן זכאים המשקיעים בה- בתעשייה ובתיירות לההטבות הניתנות מהמדינה. בפארק התעשייה בעומר פועלות כ-156 חברות בתחומים שונים של היי-טק, תעשיית הייטק  ושירותים שונים.

עיר הבה"דים– עיר הבה"דים הינו פרויקט רב שנתי אותו מתכנן אגף התכנון של צה"ל. מטרת מעבר בסיסי צה"ל ממרכז הארץ לנגב השוקק חיים בימים אלו ונמצא בתנופת פיתוח ובניה מואצת של תשתיות .כביש שש הולך ומסתיים לו רק מגביר את הרצון של חלק מתושבי המרכז המחפשים שקט אוויר נקי ופחות פקקי תנועה להעביר את מגוריהם לדרום , בסמוך לקיבוץ רביבים הנמצא דרומית לבאר שבע . עלות התוכנית מוערכת במיליארדי שקלים. מטרת התוכנית היא לפנות שטחים יקרים במרכז הארץ ולהביא לפיתוח הנגב באמצעות יצירת תעסוקה מקומית

וכן תעסוקה לחברות מקומיות. היקף הבנייה והפיתוח הנדרש יספק עבודה לשנים הבאות הערכה היא בניית שטחים ופיתוח של מליון ומאה אלף מ"ר

הערכות מדברות על מעבר לנגב של כ- 26 אלף חיילים בשירות חובה וכ- 800 אנשי קבע, חלקם עם משפחות. לאלה יתווספו כ- 120 אלף חניכים שיגיעו להכשרות שונות וקורסים של כמה חודשים. ההערכות הם שעיר הבה"דים תביא לעלייה בביקוש לשירותים מקומיים, מה שיגרום להרחבת הביקושים לעובדים ושרותים הקיימים היום ולגדילה בצריכה המקומית , שבין היתר תכלול הקמת מרכזים מסחרים חדשים, קניונים ומרכזי תרבות חדשים.שיש טוענים שכבר היום השטחים הקיימים עולים על הדרישה והיזמים מקדימים את הצפוי להגיע.

office-designed-5
office-designed-5

פארק הייטק -המשותף לעיריית באר שבע ואוניברסיטת בן גוריון נחנך לפני כשנה  ,בניין משרדים ראשון בגודל של 20 אלף מ"ר. פארק ההייטק יפנה לחברות הייטק הגדולת והמבוססות שמסגלות לשלם כש"ד גבוהה יחסית לפארק בעומר שבוא ניתן למצוא שטחים ומשרדים להייטק במחיר נמוך יותר וללא בעיות חניה ופקקים ,  הפארק משתרע על פני כ- 150  דונם, ומשלב בתוכו לצד חברות הייטק ישראליות  וחברות בינלאומיות, יחידות לוסיסטיקה ותקשוב  של צה"ל. מעבר של חברות אלו הופך בהחלט את בירת הנגב וסביבתה לאחר ממרכזי ההיטק  בארץ של השנים הבאות .

החברה הכלכלית באר שבע ביצעה את עבודות הפיתוח והתשתיות המערכות בכ-16 מיליון ש"ח. בשנת 2012, הונחה אבן הפינה להקמת בית ספר  הצבאי בפארק הייטק בבאר שבע שיהיה בסיס משמעותי  . העבודות בפארק הסתיימו הבניין הראשון, בגודל 20 אלף מ"ר נמצא בנוי  ומכן כבר מעל ושנה אך עדיין אינו מאוכלס למעלה מ50{9790bb2a914092e39882563bffc250f1447f5863bfd4d2a1aaaad1e57fe1c631} משטחו חסר בדיירים  בעריית באר שבע מקוום לאלכס אותו עוד השנה .

נגב נדלן משרדים להשכרה

לקבלת פרטים נוספים או לקבוע פגישה הנכם מוזמנים להתקשר ל 052-3344241  ניתן להשאיר פרטים במייל   park@negev-nadlan.biz